تبلیغات
ریحانة الحسین (ع) عاشقان حضرت رقیه (س) - زندگی نامه برخی مداحان
 
ریحانة الحسین (ع) عاشقان حضرت رقیه (س)
آخر خودم را بهر این طفل سه ساله میکشم*** تازنده ام من تا ابد لعن امیه میکنم
درباره وبلاگ


پایگاه جامع دانلود نوحه و مداحی از مداحان با اخلاص
میتوانید تماس با من را زده و فایل ها ومراسمتان را برایم ارسال کنید تا با نامتان به نمایش گذاشته شود

مدیر وبلاگ : سید اكبر دین محمد
نظرسنجی
شما کدام یک را می پسندید؟


زندگی نامه برخی مداحان
چهارشنبه 7 دی 1390
 برای مطالعه به ادامه مطلب بروید ( زندگی نامه سید جواد ذاکراضافه شده)
سید علی مومنی

حقیر از کودکی فعالیت می کردم یعنی از سن 5 سالگی پدر و پدر بزرگم هم روضه خوان

بودند و من از آنها بهره می بردم و پا منبری آنها بودم. هرچه دارم از دعای خیر پدرم

(حجه الاسلام و المسلمین حاج سید محمود مؤمنی ) دارم که اگر او نباشد به کارم گره می

خورد، خدا سایه ی او را از سرم کم نکند.


در سن 14 تا 18 سالگی در هیئت یا زهرا با حاج محمود کریمی و مداحان دیگر می

خواندم، که خیلی در زمینه مداحی به من کمک کرد.در سن 18 تا 24 سالگی در هیئت

دیوانگان حسین(ع) در کاشان فعالیت می کردم، در کنار استاد سید جواد ذاکر نه تنها

استاد بلکه رفیق خوب من بود. که بعد از مرگش تنها شدم، تنها رفیق خوبی برای من بود

که او را از دست دادم.از سن 24 تا 28 سالگی در هیئت محترم زوارالحسین(ع)

فعالیت کردم زندگی خود را مدیون این جلسه هیئت ها هستم و در حال حاضر هم در این

هیئت مشغول به فعالیت هستم.بهترین روزهای زندگی ام را در کنار سید جواد ذاکر بودم.

از او خیلی درسها را یاد گرفتم و با کمک او اشعار زیبایی می سرودم، که به عنایت اهل

بیت اشعار، زیبایی خود را حفظ کرده اند. گاهی اوقات با عنایت مادرم فاطمه شعر می گویم

و خواه یا ناخواه یاد او می افتم، یادش گرامی.بهترین هدیه ی خداوند و اهل بیت در دنیا

به من، پسرم سید محمد جواد است. خاک پای سینه زنهای جدّم امام حسین(ع) و

دستبوسی پیر غلامان اهل بیت.
 بخش دوم (سید جواد از زبان سید علی مومنی)

اینجانب سید علی مومنی متولد سال 1361 و ساکن تهران میباشم . مداحی را از پنج سالگی شروع کردم و اولین منبرم شانه پدرم بود . جد در جدم مداح بوده اند : پدرم ، پدر بزرگم و .................

 

اولین استاد بنده در این امر پدرم بودند و پس از آن آقای نریمان پناهی که خیلی کمکم کردند و در واقع الفبای اولیه را به من آموختند . در سنین نوجوانی نیز از محضر جناب آقای محمود کریمی بهره بردم و شروع حرفه ای کارم از هیئت یا زهرا بوده . مدتی را نیز در محضر مداح با اخلاص جناب محمد رضا طاهری بودم و پس از آن تقدیر و خدا و اهل بیت مرا با سید جوادذاکر آشنا کرد که زندگیم و راه و روشم و جنونم را با حضورشان تغییر و تحول دادند که از بخت بد به رحمت خدا رفتند و دل شیدای مرا در این دنیای فانی در به در کردند که البته به عقیده بنده با رفتنشان درس بزرگی به ذاکرین اهل بیت دادند که بنده در این مبحث قصد دارم که چند نمونه از آن دریای بیکران را بازگو نمایم که بنده با حضور در کنار ایشان چه چیزهایی آموختم و چه چیزهایی را به عینه دیدم که ره هزار ساله سلوک و معرفت را یک شبه طی نمودم . البته این جمله بنده حمل بر خود ستایی نشود که بنده در وادی سلوک و معرفت پشیزی بیش نیستم .

 

در همین ابتدای امر باید عرض نمایم که شاید در عرایض بنده گاها حرف هایی باشد که به عده ای بر بخورد ولی به خود مولا قسم که بنده روی صحبتم با محبین واقعی اهل بیت و دوستداران سید جواد نیست .

 

سید جواد ذاکر جوانی بود پر شور و با محبت و خونگرم که مصاحبت با وی هر فردی را واله و شیدای او میکرد و بنظر حقیر تاریخ دیگر نظیرش را نخواهد دید . سید جواد ذاکر مردی بود از تبار نور که با مرگش تولدی دیگر یافت .

 

 عده ای به من این خرده را میگیرند که اینقدر او را امامزاده نکن در صحبت هایت . ولی باید به عرض این عده از کم خردان برسانم که سادات آل پیغمبر خواهی نخواهی امامزاده هستند و نیازی به گفتن حقیر نیست . همانطور که حضرت محمد ص فرمودند : خوبی سادات را بخاطر خودش بخواهید و بدی اش را بخاطر ما .

 

سید که از بدی مبرا بود  . آیا به فرموده پیغبرمان عمل کردیم ؟ آیا حرمت سادات بودن وی را نگه داشتیم ؟ ما که حرف پیغمبرمان را قبول نداریم باید سید جواد را هم قبول نداشته باشیم . چیز بدیعی نیست .

 

سید جواد ذاکر بدی هیچ ذاکری را نمیگفت و بخل نداشت و همه ما دخیلان اهل بیت را ( البته اینطور که پیداست ما ملت دخیل مردمیم نه اهل بیت ) با همه خوبی ها و بدی ها دوست داشت و همیشه نکات مثبت همه را میدید و در مورد بدی ها سعی میکرد راهنما باشد . البته نه با حرف بلکه با عمل .

 

نمیخوام برای هزارمین بار جریان آن جوان عرق خور را گوشزد نمایم که همه شماها بهتر از بنده در جریانش هستید .

 

بنده همنشینی طولانی مدتی با آن جواهر لایذال داشتم . گاه اوقات که به ایشان میگفتم سید جواد ، فلانی با تو لج کرده است و یا چنین حرفی را فلان جا پشت سرت زده ، میفرمود سید علی عیبی نداره چون مداح جد ماست دوسش داشته باش . منم که دوسش دارم . ولش کن .

 

و یکی از عامل هایی که با بنده الفت بسیار زیادی داشت این بود که زمان حتی قبل از بیماری شان که با بنده درد دل میکردند سعی میکردم بیشتر با عوض کردن مسیر صحبت ایشان را قدری از تنش های موجود در دور و برش دور نمایم .

 

سید مظلوم بود . مظلوم به معنای واقعی . اکثریت ملت مداح را در سی دی میبینند یا نهایتا در مجلسی جایی . با او نشست و برخاست آنچنانی ندارند و نمیدانند پشت پرده چه خبر است بدین علت حرفهایی میزنند که بدتر از هزار نوع زخم و خنجر است برای آن مداح . بعنوان مثال خیلی جاها بحث بود که میگفتند سید جواد ذاکر تکبر دارد محل کسی نمیگذارد و سر سنگین است .

 

بگذارید جواب این تهمت را بنده با این لفظ بدهم که ذاکر یا هر فردی که از دنیا دل بکند و دلخوشی از مردم نبیند حتی از اطرافیان بسیار نزدیکش شما خودتان قضاوت کنید که آیا دلسرد میشود یا خیر؟

 

حتی یک خسته نباشید هم برایش کافی بود . نه اینکه شهوت این چیزها را داشته باشد . نه . خسته نباشید هم برای سید این نبود که هر کجا دیدنش بگویند تیبه الله و ..................... خسته نباشید سید جواد ذاکر این نبود . بنده هم زیاد دوس ندارم باز صحبت کنم . همان به که با کنایه گفته شود .

 

سید جواد خیلی حق گردن شیعه دارد . یک عده میگویند سید برای جدش خوانده از جدش هم بگیره . چطور وقتی میخواند و همه گریه میکردند و دلشان میشکست و حاجت میگرفتند از خود بیخود میشدند ذاکری دیگر میخواند اینطور نمیشدند . او میتوانست برود در بیابان و در تنهایی مطلق برای جدش بخواند . ولی این کار را نکرد و با همه فشارهای روحی که متحمل میشد ذوقش را عشقش را شور و حال خالصانه اش را در مجالس ارباب با محبین اهل بیت تقسیم کرد .

 

سید جواد محبوب اهل بیت بود و نیازی به کسی نداشت . امیر المومنین هم یک عمر نماز شب خواند وقتی در محراب به شهادت رسید کوفیان گفتند مگر علی نماز بلد بود ؟ بله این حرف مردم ماست .

 

سید جواد ذاکر جوانی با معرفت و لوتی بود و این برای اهل دل ثابت شده است . سید جواد حرف عادی اش نیز دلنشین بود چه برسد به خواندنش برای ارباب . اگر او سی دی هایش ممنوع بود و خودش هم کافر بود چرا بعد فوتش تمام موسسه های ایران سی ی هایش را فروختند و خوردند ؟ که هنوز که هنوز است سر سفره سید جواد خیلی ها دارن سیر میشن . پس او کافر نبود این مردم بودند که کافر بودن  و بد بودند و بد ذات .

 

یک موسسه معروف در تهران واقع در پاساژ مهستان که نیازی به بردن نامش نیست وقتی سی دی های سید را قبل فوتش میخواستی میگفت : او کافر است ، دست نشانده است ، سی دی هایش را نداریم و نمیفروشیم . آن وقت بعد فوتش تا دید بازار بازار سید جواد است بر سر در موسسه اش نوشت سید آسمانی شد و شروع کرد به پخش و توزیع سی دی های سید جواد . یعنی کافری که بنظر  اینان کافر بود جایش  در عرش پاک خداست یا باز همان حرف من ؟ که خودشان کافر بودند .

 

بنده به جرات می گویم که مداحی را در تاریخ مداحی بیاورید که مانند سید جواد ذاکر شهوت و نفس نداشته باشد . نیست .

 

همچین فردی مادر تاریخ نزاده و نخواهد زایید . بنده با کمال صراحت عرض می نمایم که با تمام مداحان بوده ام . با تمام ذاکرین اهل بیت بوده ام و نشست و برخاست داشته ام ، ولی کسی مانند سید جواد ندیدم که نه شهوت خواندن داشته باشد و نه نفس شیطانی . و این چیزی بود که اهل بیت فقط به سید جواد ذاکر داده بود چونکه در خواندنش برای جدمان اخلاص داشت . اخلاص واقعی .

 

 


 
کربلایی نریمان پناهی


متولد ۱۳۴۴ است و در یکی از محله های قدیمی تهران به نام عباسی دیده به جهان گشود.

جهانی که هیچ وقت برایش ارزشی نداشته و این را میتوان از زندگی ساده و بی آلایشش

براحتی دریافت /.


از کودکی به دروس مذهبی علاقه بسیاری داشته و در سن ۱۴ سالگی قاری قرآن بوده و در

سن ۱۶ سالگی وارد حوزه علمیه المهدی در خیابان جوادیه تهران شده و ۲ سال در آنجا به

تحصیل دروس حوزوی پرداخت وقتی به سن ۱۸ سالگی رسید وارد جبهه های حق علیه

باطل شده و از ادامه تحصیل منصرف شده و به جبهه و جنگ و دفاع از حریم پرداخت/.


در جبهه معاون گردان میثم بوده و در سال ۱۳۶۳ هیئت مکتب الحسین را تأسیس کرده و در

سال ۱۳۸۲ موفق

شدند پرچم هیئت را به مدد مادر سادات حضرت زهرا (س) به کربلا برده و به مدت

۱۱۰ روز با پرچم هیئت درکربلا بمانند/.در هیئت مکتب الحسین پذیرای مداحان بنامی چون ، حسین سیب سرخی ، محسن فیضی ،

ابراهیم رحیمی ، سید مجید بنی فاطمه و سید علی مددوار و سید مظلوممان سید الذاکرین سید

محمد جواد ذاکر ( ره ) و دیگر مداحان بوده است و همین امر موجبات دوستی دیرینه ایشان

وسید جواد را فراهم نمود/.زمانی در هیئت دیوانگان حسین کاشان مداحی نمود ولی بعد بنا به دلایلی از این هیئت جدا

شده و علیرغم اصرارهای بعدی مسئولین این هیئت دیگر در دیوانگان نخواند/.

کربلایی نریمان پناهی زمان اقامتش در کربلا را به عنوان بهترین دوران عمرش یاد میکند

به زودی زندگی نامه سید جود ذاکر و  حمید علیمی قرار خواهد گرفتزندگینامه سید جواد ذاکر


بیوگرافی سید ذاکر


نام : میر محمد

نام خانوادگی : ذاکری

نام پدر : میر حبیب

مشهور به : سید جواد ذاکر طباطبایی

تاریخ ولادت : سی ویکم شهریور ماه ۱۳۵۵

محل ولادت : خوی ( یکی از توابع آذربایجان غربی)

شماره شناسنامه : ۴۵۶۳۶

محل دفن : شهر مقدس قم در قبرستان نو

تاریخ فوت : پانزدهم تیر ماه ۱۳۸۵ بیمارستان میلاد تهران

علت فوت : ابتلا به سرطان حنجره .

زندگینامه سید جواد ذاکر

من با انکه یه چیزایی(در واقع بیشتر از یه چیزایی) از سید میدونم ولی چون میخواستم بیو گرافی کامل باشه این بیو گرافی رو از وبلاگ یکی از عاشقای سید گرفتم.فقط یه مطلبی رو که معمولا تو زندگینامش ننوشتن اینه که سال 73 به قم اومد وبه حوزه رضویه رفت . هیئت شیفتگان حضرت رقیه (س)قم رو سید به همراه دوستش سید علی سجادی تاسیس و ایت الله سجادی پشتیبانی کردند.سید جواد با آیت الله سجادی در عید غدیر چند سال پیش عقد اخوت(برادری)بستند.ایت الله سجادی در مراسم چهلم سید میفرمود :........سید جواد با من عقد اخوت بست و برادری حق هایی داری که یکی از اونها شفاعت هست من به شفاعت سید امیدوارم......(البته عین جمله نیست)
سید هیچوقت نخواست از دستگاه سید الشهدا سو استفاده کنه .یه بار از زبون حاج اقا دارستانی شنیدم که یه هیئت شیرازی به سید پیشنهاد چند میلیونی دادن ولی سید قبول نکرد. حالا بقیه بیوگرافی رو میتونید در زیر مشاهده کنید:*سال ۱۳۵۵ در شهرستان خوی از شهرستانهای اذربایجان غربی و در خانواده ای متدین و از سلاله حضرت زهرا (س) پسری به دنیا امد که نامش را میر محمد نهادند. نام شناسنامه ای سید  " میر محمد" بوده که تو دوران کودکی بیماری میگیره و احتمال مرگش وجود داشته که پدرش سید حبیب ذاکری نذر امام جواد(ع) میکنه که اگه خوب بشه اسمشو بذاره "محمد جواد". در ضمن فامیل اصلی سید طباطبایی هست که وقتی میر حبیب میخواسته شناسنامه بگیره چون  مداح و ذاکر امام حسین(ع) بوده فامیلی "ذاکری" رو انتخاب میکنه.
*پدر سید محمد جواد میر حبیب ذاکر نام داشت که وی از مداحان بااخلاص شهرستان خوی بود.

* مادر وی که زنی مومنه واز سادات بود در همان دوران کودکی سید محمد جواد دارفانی را وداع گفت و سید محمد جواد از دوران کودکی از مهر مادری بی نصیب بود .

* وی تا پایان دوران تحصیلی متوسطه در خوی بود و مداحی که در ریشه خاندان وی ریشه داشت را هم ادامه داد.

*بعد از پایان تحصیلات برای کسب علوم حوزوی راهی قم شد و در مدرسه علمیه رضویه مشغول به تحصیل شد و مداحی را نیز ادامه داد.

*سید محمد جواد پرچم دار سبکهای جدیدی از مداحی بود که بسیاری از مردم الالخصوص جوانان را به سوی هیئت ها میکشاند حتی جوانانی که تا قبل از ان انسی با هیئت ها نداشتند.

* خیلی سریع نام سید ذاکر بر سر زبان ها افتاد و در دل خیلی از دوستدارانش جای گرفت.

* در قم برای وی محدودیت ایجاد کردند . سید به دارالمومنین کاشان رفت از انجا به اصفهان و بعد از مدتی مجددا" به کاشان بازگشت و گهگداری در قم هم مداحی میکرد . ضمن اینکه سید بعد از ازدواج در قم زندگی میکرد

*سید جواد خلوص نیت داشت . بسیار فروتن و متواضع بود و از غیبت و تهمت زدن به دیگران دوری میجست.

* نزدیک به یک سال قبل از فوتش میر حبیب ذاکر پدر سید محمدجواد به دیار باقی شتافت و برای اخرین بار سید برای شرکت در مراسمات ترحیم پدر به خوی رفت .و این اخرین حضور وی در زادگاهش بود . زیرا خیلی سریع علایم بیماری سرطان در وی هویدا شد .

*بعد از سپری کردن دوران شیمی درمانی برای اولین بار سید در روز عید غدیر در هیئت جنت الحسین (ع) حضور پیدا کرد و اخرین حضور وی روز ۲۸ و ۲۹ صفر در سال ۸۵ در مشهد مقدس و در حضور هیئت زنجانیها بود .

* بیماری سید به اوج رسید و وی در اوایل خرداد ماه در اثر از کار افتادن سلولهای مغز در کما فرو رفت و بعد از حدود ۴۰ روز در ساعت ۲ بامداد شانزدهم تیر ما ه ۱۳۸۵ به دیدار معبودش شتافت.

*پیکر زند یاد ذاکر در مقابل حرم حضرت معصومه (س) و در قبرستان (نو ) و در کنار قبر رسول ترک ارام گرفت.

*سید جواد ذاکر حق عظیمی بر جوانان علاقه مند به اهل بیت دارد. واینک با هر بار شنیدن صدای باصلابت این فرزند زهرا (س) فاتحه ای نثار روحش کنیم
نوع مطلب : سید جواد ذاکر، 
برچسب ها : سید علی مومنی، کربلایی نریمان پناهی، نریمان، زندگی نامه مداحان، زندگی نامه،

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
روزشمار محرم
 
 
 
Mehdi Fathi

Create Your Badge