تبلیغات
ریحانة الحسین (ع) عاشقان حضرت رقیه (س) - اعجاز قرآن
 
ریحانة الحسین (ع) عاشقان حضرت رقیه (س)
آخر خودم را بهر این طفل سه ساله میکشم*** تازنده ام من تا ابد لعن امیه میکنم
درباره وبلاگ


پایگاه جامع دانلود نوحه و مداحی از مداحان با اخلاص
میتوانید تماس با من را زده و فایل ها ومراسمتان را برایم ارسال کنید تا با نامتان به نمایش گذاشته شود

مدیر وبلاگ : سید اكبر دین محمد
نظرسنجی
شما کدام یک را می پسندید؟


اعجاز قرآن
پنجشنبه 1 دی 1390
اعجاز عددی و روابط ریاضی در قرآن


هماهنگی واژه ها
تکرار واژه ها و شماره ی جالب این تکرار یکی از جنبه های اعجاز عددی قرآن است.
برای مثال کلمه دنیا 115 بار و کلمه آخرت نیز 115 بار تکرار شده اند.
کلمه گیاه 26 بار و کلمه درخت نیز 26 بار، کلمه تابستان گرم 5 بار و کلمه زمستان سرد نیز 5 بار، کلمه زکات 32 بار و کلمه برکت هم 32 بار، کلمه شراب 6 بار و کلمه مستی هم 6 بار، کلمه فقر 13 بار و کلمه ثروت نیز 13 بار،کلمه فرشته 88 بار و کلمه شیطان هم 88 بار، کلمه بهشت 77 بار و کلمه جهنم نیز 77 بار، کلمه شیاطین 68 بار و کلمه ملائک هم 68 بار، کلمه زندگی 79 بار و کلمه مرگ نیز 79 بار. همانطور که مشاهده کردید همچین تکراری بسیار جالب و شگفت انگیز است.

اعدادی که حرف میزنند
اما یکی دیگر از جنبه های اعجاز عددی قرآن تعداد به کار بردن برخی از کلمات است. برای مثال کلمه یوم به معنی روز به صورت مفرد 365 بار و به تعداد روزهای سال خورشیدی در قرآن به کار رفته است و به صورت جمع 30 بار به تعداد روز های یک ماه و کلمه شهر به معنی ماه 12 بار در قرآن دیده میشود دقیقا به تعداد ماههای یک سال و کلمه الساعت به معنی ساعت و زمان در قرآن 24 مرتبه به کار رفته است. سماوات السبع به معنی هفت آسمان 7 مرتبه به کار رفته، سجده 34 مرتبه و به تعداد مجموع سجده های نماز های روزانه واجب مسلمانان، وحی به تعداد اوصیای الهی 12 بار ، کلمه فرقه 72 بار و به تعداد 72 فرقه اسلامی.

پیغام های عددی
در سوره قمر اشاره ای به ورود انسان به کره ماه شده است. در این سوره کلمه قمر در اولین آیه قرار دارد و معنای آن به این صورت است که زمان قیامت نزدیک تر شد و ماه شکافته شده است. کلمه قمر به معنی ماه در قرآن 1389 بار به کار رفته یعنی درست برابر با اولین سفر انسان به ماه بر اساس تاریخ سال قمری، در این آیه علاوه بر شکافته شدن، از کلمه کسر شدن نیز استفاده شده است، سفینه آپولو وقتی روی ماه فرود آمد بیش از 30 کیلوگرم از سنگ و خاک سطح کره ماه جدا کرد و با خود به زمین آورد. علاوه بر این کلمه قمر به معنی یک جسم آسمانی 27 بار تکرار شده که مطابق با 27 روز حرکت دورانی این جسم فضای به دور زمین است.

یکی دیگر از نکات جالب در مورد اعجاز اعداد شماره سوره حج است. شماره این سوره در قرآن 22 است. سوره 22 قرآن و شهر مکه که قلب این اتفاق به حساب می آید در عرض جغرافیایی 22 قرار دارد.

مساله ژنتیکی جالبی که میتوان به آن اشاره کرد تعداد کروموزم های انسان هاست.
همه میدانند ساختمان بدن انسان ها بستگی به نوع کروموزوم هایی دارد که در ژن موجود هستند، فرق میان زن و مرد در نوع 23 جفت کروموزومی است که در ژن هم کدام موجود است، در هر زن 23 جفت کروموزوم XX و در هر مرد 23 جفت کروموزومXY وجود دارد، در قرآن هم 23 بار اسم زن و 23 بار هم اسم مرد به این صورت که زن و مرد با یکدیگر تفاوت دارند آمده است.

یکی از نخستین کسانی که مساله اعجاز در اعداد قرآن را به میان کشید و حیرت جهانیان را برای مدتی برانگیخت دکتر رشاد خلیفه، مصری الاصل و استاد کامپیوتر دانشگاه های آمریکا و دارای درجه پی اچ دی در رشته مهندسی سیستمها و استاد دانشگاه آریزونای آمریكاست كه مدتی معاون سازمان توسعه صنعتی و کشاورزی و بیوشیمی سازمان ملل متحد بوده و مدتی نیز از مدیران IBM بود.

او در آمریکا پایه‌گذار جریانی شد که خود را "تسلیم‌شدگان Submitters"، معادل انگلیسی واژهٔ مُسلِم یا مسلمان می‌نامند و از باورهای اصلی آنان می‌توان، اختصاص پرستش به تنها خدا با تکیه بر تنها قرآن و بدون ایده‌آل قراردادن پیامبرها و رد نمودن حدیث و سنت، نام برد.
او به مدت سه سال در مورد قرآن به وسیله کامپیوتر تحقیقات گسترده ای انجام داد و نتیجه آن را به صورت رایگان به روزنامه های آمریکا و جهان داد. کتاب او نیز با عنوان معجزه قرآن در بیروت و بعد در آمریکا به زبان های عربی و انگلیسی و ... منتشر شد.
رشاد خلیفه از سال ۱۹۶۸ با وارد نمودن تمام متن قرآن در کامپیوترها، تحقیق خود را درباره تعداد و نحوه تکرار حروف مقطعه پارافهای قرآنی، در سوره‌هایی که با آن حروف آغاز می‌شوند و همچنین رابطهٔ ارزش عددی ابجدی کلمات با تعداد تکرار آنها، آغاز نمود و در سال ۱۹۷۴ میلادی ادعایی مبنی بر کشف رابطه‌ای ریاضی در تعداد سوره‌ها، آیه‌ها، کلمات، اعداد و حروف قرآن را مطرح کرد و آنرا با عددِ ۱۹مذکور در سوره ۷۴ آیهٔ ۳۰، مرتبط دانست. او این عدد را مضرب قرآن نامید و در کتابش اذعان نمود که امکان نگارش قرآن، توسط نوع بشر، با وجود این رابطه پیچیده ریاضی، به هیچ وجه وجود ندارد.
رشاد خلیفه با رجوع به قرآن، از دو کلمه نبی پیامبر و رسول فرستاده به عنوان دو مفهوم متفاوت یاد کرد و از محمد به عنوان آخرین نبی و نه آخرین رسول نام برد. او در رمضان سال ۱۴۰۸هجری قمری رسماً ادعا کرد فرستاده خداست و نام او در قرآن کد شده است و مأموریت او پاک کردن هرگونه اضافات و تزریقات نوع بشر در اسلام و دین نهایی می‌باشد.

او بیان کرد است که در 29 سوره قرآن حروف مقطعه آمده است و مجموع این حروف 28 حرف الفبای عربی را تشکیل میدهند،او نسبت این حروف را در 114 سوره قرآن سنجیده و به نتایج شگفت انگیزی رسیده که به برخی از آنها اشاره میکنیم:
نسبت حرف "ق" در سوره "ق" از تمام سوره های قرآن بیشتر است، تعداد حرف "ص" نیز در سوره "ص" به تناسب مجموع حروف سوره از باقی سوره ها بیشتر است، حرف "ن" نیز در سوره "ن و قلم" بزرگترین رقم نسبی را در 114 سوره قرآن دارد.
رشاد خلیفه عدد 19 را یک عدد اساسی و پایه در قرآن میدانست و کسی بود که در طول تاریخ برای اولین بار فرضیه عدد 19 را به میان کشید. مانند 7 – 12 – 13- 40 که به هر صورت از زمانهای دور و نزدیک معانی مختلفی در فرهنگ های مختلف دارند.
"بسم الله الرحمن الرحیم" 19 حرف است و کلمه "اسم" به صورت تنها بدون احتساب بسم الله الرحمن الرحیم ها در قرآن 19 بار آمده و کلمه جلاله "الله" به صورت تنها 2698 بار که مضربی از عدد 19 یعنی 19×142 و کلمه الرحمن به صورت تنها 57 بار یعنی 19×3 و کلمه الرحیم 114 بار به صورت تنها آمده یعنی 19×6.
تعداد سوره های قرآن نیز 114 است که باز مضربی از عدد 19میباشد 6 ×19

رمزهای اعجاز آمیز قرآن:
1- اولین آیه قرآن «بسم الله الرحمن الرحیم» دارای 19 حرف است.
2- قرآن مجید از 114 سوره تشكیل شده است و این عدد به 19 قسمت است. 6×19 .
3- اولین سوره ای كه نازل شده است سوره "علق" شماره 96 نوزدهمین سوره از آخر قرآن است.
4- سوره علق 19 آیه دارد.
5- سوره علق 285 حرف 15×19 دارد.
6- اولین باركه جبرئیل امین با قرآن فرود آمد 5 آیه اولی سوره علق را آورد كه شامل 19 كلمه است.
7- این 19 كلمه، 76 حرف 4× 19 دارد كه به تعداد حروف بسم الله الرحمن الرحیم است.
8- دومین باری كه جبرئیل امین فرود آمد 9 آیه اولی سوره قلم شماره 68 را آورده كه شامل 38 كلمه است. 2×19.
9- سومین باركه جبرئیل امین فرود آمد 10 آیه اولی سوره مزمل شماره 73 را آورد كه شامل 57 كلمه است. 3×19.
10- چهارمین بار كه جبرئیل فرود آمد 30 آیه اولی سوره مدثر شماره 74 را آورد كه آخرین آیه آن «بر آن دوزخ 19 فرشته موكلند» می باشد. آیه 30.
11- پنجمین بار كه جبرئیل فرود آمد اولین سوره كامل « فاتحه الكتاب» را آورد كه با اولین بیانیه قرآن بسم الله الرحمن الرحیم 19 حرف اغاز می شود. این بیانیه 19 حرفی بلافاصله بعد از نزول آیه «برآن دوزخ 19 فرشته موكلند» نازل شد. این مراتب گواهی ارتباط آری از شبهه آیه 30 سوره مدثر عدد 19 و اولین بیانیه قرآن «بسم الله الرحمن الرحیم» عدد 19 با سیستم اعدای اعجاز آمیز است كه بر عدد 19 بنا نهاده شده است.
12- آفریننده ذوالجلال و عظیم الشأن با آیه 31 سوره مدثر به ما یاد می دهد كه چرا عدد 19 را انتخاب كرده است. پنج دلیل زیر را بیان می فرماید :
الف: بی ایمانان را آشفته سازد.
ب: به خوبان یهود و نصارا اطمینان دهد كه قرآن آسمانی است.
ج: ایمان مومنان تقویت نماید.
د: تا هر گونه اثر شك و تردید را از دل مسلمانان و خوبان یهویت و مسیحیت بزداید.
ه: تا منافقین و كفار را كه سیستم اعدادی قرآن را قبول ندارند رسوا سازد.
13- آفریننده به ما می آموزد كه این نظم اعدادی قرآن تذكری به تمام جهانیان است آیه 31 سوره مدثر و یكی از معجزات عظیم قران است. آیه 35 .
14- هر كلمه از جمله آغاز یه قرآن بسم الله الرحمن الرحیم در تمام قرآن بنحوی تكرار شده كه به عدد 19 قابل تقسیم است، بدین ترتیب كه كلمه اسم 19 بار كلمه الله 2698 بار 142×19 ، كلمه الرحمن 57 بار 3×19 و كلمه الرحیم 114 بار 6×19 دیده می شود.
15- قرآن 114سوره دارد كه هر كدام از سوره ها با آیه افتتاحیه بسم الله الرحمن الرحیم آغاز میشود بجز سوره توبه شماره 9 كه بدون آیه معموله افتتاحیه است، لذا آیه بسم الله الرحمن الرحیم در ابتدای سوره ها 113 بار تكرار شده است. یكصد وچهاردهمین آیه بسم الله را در سوره النمل كه دو بسم الله دارد آیه 27 آیه افتتاحیه و آیه 30 بنابراین قرآن مجید 114 بسم الله دارد.
16- همانطور كه در بالا اشاره شد سوره توبه فاقد آیه افتتاحیه بسم الله است . هر گاه از سوره توبه شروع كرده آنرا سوره شماره یك و سوره یونس را سوره شماره دو فرض نموده و به همین ترتیب جلو برویم، ملاحظه می شود كه سوره النمل نوزدهمین سوره است سوره 27 كه بسم الله تكمیلی را دارد. از این نظم نتیجه می گیریم كه قرآنی كه اكنون در دست ماست با قرآن زمان پیامبر از لحاظ ترتیب سوره ها یكی است
17- تعداد كلمات موجود بین دو آیه بسم الله سوره النمل 342 =18×19 میباشد.
18- قرآن مجید شامل اعداد بیشماری است .مثلاً : ما موسی را برای جهل شب احضار كردیم ،ما هفت آسمان را آفریدیم . شمار این اعداد در تمام قرآن 285=15×19 میباشد.
19- اگر اعداد 285 فوق را با هم جمع كنیم، حاصل جمع 174591=9189×19 خواهد بود .
20- حتی اگر اعداد تكراری را از عدد فوق حذف نماییم حاصل جمع 162146=8534×19 خواهد
بود.
21- یك كیفیت مخصوص به قرآن مجید اینست كه 29 سوره با حروف رمزی شروع میشود كه معنی ظاهری ندارند، این علامات در هیچ كتاب دیگری و در هیچ جایی دیده نمی شوند. این حروف در ابتدای سوره های قرآن بخش مهمی از طرح اعدادی اعجاز آمیز می باشد كه بر عدد 19 بنا شده است. اولین نشانه این ارتباط اینست كه 29 سوره از قرآن با این علامات شروع میشود. تعداد حروف الفبا دراین رموز 14 و تعداد خود رمزها نیز 14 میباشد. هرگاه تعداد سوره ها 29 و حروف الفبا 14 را با تعداد رمزها 14 جمع كنیم، حاصل جمع 57=3×19 خواهد بود.
-22 خداوند توانا بما یاد میدهد كه در هشت سوره و سوره های شماره 10،12،13،15،26،27،28 ،31 دو آیه اول كه با این رموز آغاز میشوند حاوی و حامل معجزه عددی قرآن هستند، باید توجه داشت كه قرآن كلمه آیه را بمعنی معجزه بكار برده است. باید كلمه آیه دارای معانی متعددی باشد كه یكی از آنها معجزه است و نیز باید دانست كه خود كلمه معجزه در هیچ جای قرآن بكار برده نشده است. بدین جهت قرآن مناسب تفسیر نسلهای گوناگون بشریت است مثلاً نسلهای قبلی پیش از كشف اهمیت حروف رمزی قرآن كلمه آیه رادر این هشت سوره، آیه نیم بیتی می پنداشتند، ولی نسلهای بعدی كه از اهمیت این رموز با خبر شدند آیه را به معنی معجزه تفسیر كرده اند. بكار بردن كلمات چند معنایی و مناسب برای همه نسلهای بشر در زمانهای گوناگون خود یكی از معجزات قران است.
23- سوره قاف كه با حرف ق شروع می شود شماره 50 شامل 57=3×19 حروف ق است.
24- سوره دیگری در قرآن حروف ق را در علامت رمزی خود دارد سوره شورا شماره 42 كه اگر حروف ق را در این سوره شمارش نمائید، ملاحظه خواهید كرد كه حرف ق 57=3× 19 بار تكرار شده است.
25- بدین ترتیب درمییابید كه دو سوره قرآنی فوق الذكر شماره 50 و 42 به اندازه همدیگر 57،57 شامل حرف ق هستند كه مجموع آن دو با تعداد سوره های قرآن 114 برابر است.
سوره ق بدین نحو آغاز می شود: "ق و القرآن المجید" تصور حرف ق به معنی قرآن مجید می نماید و 114 ق مذكور گواه 114 سوره های قرآن است. این احتساب اعداد آشكار و گویا، میگویند كه 114 سوره قرآن، تمام قرآن را تشكیل می دهند و چیزی جز قرآن نیستند.
26- آمار كامپیوتر نشان میدهد كه فقط این دو سوره كه با حرف ق آغاز می شود، دارای تعداد معینی ق 57 مورد هستند، گوئی خداوند توانا می خواهد با اشاره و كنایه بفرماید كه خودش تنها از تعداد حروف الفبا در سوره های قرآن با خبر است.
28- یك نمونه در آیه 13 از سوره ق مدلل می دارد كه هر كلمه و در حقیقت هر حروف در قرآن مجید به دستور الهی و طبق یك سیستم اعدادی بخصوصی كه بیرون از قدرت بشر است گنجانیده شده است این آیه می فرماید: عاد، فرعون و اخوان لوط در تمام قرآن مردمی كه لوط را نپذیرفتند، قوم نامیده می شوند. خواننده بلافاصله متوجه می شود كه اگر بجای «اخوان» در سوره ق كلمه « قوم » بكار بدره می شد چه اتفاقی می افتاد. در این صورت ذكر كلمه قوم بجای اخوان، حرف «ق» در این سوره 58 بار تكرار می شد و عدد 58 به 19 قابل قسمت نیست و لذا با تعداد 57 «ق» كه در سوره شورا مطابقت نمی كرد و جمع آن دو با تعداد سوره های قرآن برابر نمیشد، بدین معنی كه با جایگزین كردن یك كلمه بجای دیگری نظم قرآن از بین میرود.
28- تنها سوره ای كه با حرف « ن » آغاز میشود، سوره قلم است شماره 6 این سوره 133 « ن » دارد كه به 19 قابل قسمت است 133=7×19 .
29- سه سوره "اعراف" شماره 7، "مریم" شماره 19، و "ص" شماره 38 كه با حروف «ص» شروع میشوند، جمعاً 152 حرف «ص» دارند 152=8×19 .
30- در سوره "طه" شماره 20 جمع تعداد حروف « ط » و «هـ» 344 میباشد 344=18× 19 .
31- در سوره «یس» تعداد حروف «ی» و «س» 285 میباشد 285=15×19 .
32- در هفت سوره 40 تا 46 كه با رمز «حم» شروع میشوند تكرار حروف 266 میباشد 266=14×19.
بنابراین تمام حروف اختصاری كه در ابتدای سوره های قرآن قرار دارند. بدون استثناء در روش اعددی اعجاز آمیز قرآن شركت دارند.
باید توجه داشت كه این روش اعدادی قرآن، در مواردی ساده و در خور فهم اشخاص معمولی است، اما در موارد دیگر ، بسیار مشكل و پیچیده بوده و برای درك آنها اشخاص تحصیل كرده باید از ماشینهای الكترونیكی كمك بگیرند .
33- در سوره های شماره 2 و 3 و 7 و 13 و 19 و 30 و 31 و 32 كه با رمز «الم» شروع میشوند تعداد حروف الف ، لام ، میم جمعاً 26676 مورد و قابل قسمت به 19 میباشند 26676=1404 ×19 .
34- در سوره های 20 و 26 و 27 و 28 و 36 و 42 كه با رمز «طس» یا یكی از دو حرف مزبور ط ، س آغاز میشوند تعداد دو حرف «ط » و «س» 494 مورد میباشد26×19=494 .
35- در سوره های 10 و 11 و 12 و 14 و 15 كه با رمز « الر» آغاز می شوند تعدا الف ، لام ، راء به اضافه تعداد راء تنها در سوره سیزدهم ،9709 مورد است كه این عدد قابل قسمت بر عدد 19 می باشد 9709=511×19 .
36- در سوره هایی كه با رمز یكی از حروف "ط" "س" و "م" آغاز می شوند، تعداد حروف طاء و سین و میم 9177 مورد می باشد 9177=483×19.
37- در سوره "رعد"شماره 13 كه با حرف رمزی المرا آغاز می شود، تعداد حروف الف ، لام ، میم، را 1501 مورد می باشد 1501=79×19 .
38- در سوره اعراف شماره 7 كه با حروف رمزی المص شروع می گردد تعداد وقوع الف 2572 مورد ، حرف لام 1523 مورد ، حرف میم 165 و حرف ص 98 مورد كه جمعاً عدد 5358 بدست می آید 5358=282×19 .
39- در سوره مریم شماره 19 كه با حروف كهیعص شروع می شود، تعداد حروف كاف، ها، یا ، عین ، صاد 798 مورد می باشد 798=42×19 .
40- در سوره شورا شماره 42 كه با حروف "حم عسق" شروع می شود، تعداد حروف حا، میم ، عین، سین ، قاف 570 مورد می باشد 570=30×19 .
41- در سیزده سوره ای كه حرف الف در لغت رمزی آنهاست سوره های شماره 2 و 3 و 7 و 10 و 11 و 12 و 13 و 14 و 29 و 30 و 31 و 32 و 15 جمع الف های موجود 17499 مورد می باشد 17499=921 ×19.
42- در سیزده سوره فوق الذكر جمع حروف لام 11870 مورد می باشد 11870=620×19 .
43- در هفده سوره ای كه حروف میم در لغت رمزی آنهاست سوره های شماره 2 و 3 و 7 و 13 و 32 و 26 و 28 و 29 و 31 و 30 و 40 و 41 و 42 و 43 و 44 و 45 و 46 جمع حروف میم 8683 مورد می باشد 8683=457×19.نوع مطلب :
برچسب ها :

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
روزشمار محرم
 
 
 
Mehdi Fathi

Create Your Badge